שילוח בינלאומי | שילוח אווירי
התקשרו עכשיו ‎03-974-3030
      המשך >

רוצה לקבל הצעת מחיר?

מלא את הטופס ונציג מטעמנו יצור איתך קשר בהקדם
שלח
רכבים ביבוא אישי

הובלה בינלאומית

הובלה בינלאומית – מהן האפשרויות?

זקוקים להובלה בינלאומית? פה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם!

הובלה בינלאומית על קצה המזלג

הובלה בינלאומית היא הובלה, המתבצעת בין מדינות שונות ולעתים קרובות – בין יבשות שונות. ישנן שלוש דרכים לביצוע הובלה של מטען בין מדינות ויבשות, כאשר לכל אחת מהן תכונות ייחודיות, עליהן נרחיב בהמשך, ובהתאם לסוג המטען, אותו תרצו להוביל, מדינת המוצא ומדינת היעד, תוכלו לבחור בדרך המתאימה לכם ביותר.

סיבות להובלה

להובלה בינלאומית יכולות להיות סיבות רבות. החל מייבוא וייצוא, דרך מעבר דירה אל מעבר לים ועד למשלוח חבילה אחת קטנה. ככל שמדובר על מטען יותר גדול ועל הובלה בתדירות גבוהה יותר, כך חשוב יותר ללמוד את התחום ולהשקיע את הזמן הדרוש לביצוע סקר שוק נרחב יותר וזאת, משום שאז מדובר על סכומי כסף גדולים יותר.

הובלה יבשתית

באופן כללי, הובלה דרך היבשה היא הדרך המהירה והזולה ביותר להוביל מטען ממקום למקום וכלל זה נכון גם לגבי הובלה בינלאומית. הבעיה היחידה היא, שכדי להוביל מטען דרך היבשה, צריך להיות נתיב יבשתי בין המקור לבין היעד. היות שקשרי המסחר של ישראל עם המדינות השכנות שלנו לוקים בחסר, דרך זו איננה רלוונטית במרבית המקרים ולכן אנו – הישראלים, נדרשים להוביל מטענים בדרכים אחרות.

הובלה אווירית

אם אמרנו, שהובלה יבשתית איננה רלוונטית במרבית המקרים, יש לדון גם בשתי הדרכים האחרות, כאשר המהירה מבין השתיים היא דרך האוויר. הובלת מטען דרך האוויר היא גם הזולה מבין השתיים, במידה ומדובר במטען קטן באופן יחסי ובמידה והמטען עומד בתנאים הדרושים לשם ביצוע הובלה אווירית.

חשוב לדעת, שכדי להוביל מטען דרך האוויר, על המטען להיות בעל צורה, גודל ומשקל סטנדרטיים ואסור לו להכיל כימיקלים וחומרים מסוכנים. אם כך, גם מטען כדוגמת תרופות, המורכבות מחומרים כימיים, אינו יכול להיות מובל דרך האוויר וזה מוביל אותנו ישירות אל הדרך השלישית להובלת מטען ממדינה אחת לאחרת.

הובלה ימית

שילוח בינלאומי דרך הים יכול להיות משתלם הרבה יותר מאשר הובלה דרך האוויר, במידה ומדובר במטען גדול. כמו כן, בהובלה דרך הים ניתן גם להתאחד עם מובילים נוספים וכך להוזיל את העלויות של ההובלה. הסיבה לכך היא, שההובלה דרך הים מתבצעת במכולות והעלות של הובלת מכולה זהה, בין אם היא מלאה או ריקה, משום שהיא תופסת את אותו המקום באנייה. במידה וחוברים למובילים נוספים ומשתמשים באותה המכולה, העלויות יכולות לרדת לשני הצדדים באופן משמעותי.

כמו כן, לעתים זוהי הדרך היחידה המתאפשרת להובלה, מפני שאין נתיב יבשתי פתוח והמטען איננו עומד בתנאים הדרושים להובלה דרך האוויר. במקרים אלו, חשוב במיוחד ללמוד את התחום של הובלה ימית באופן ספציפי ולבדוק באילו נמלים כדאי להשתמש ומהן המשמעויות של הובלה מסוג זה.

איך יודעים במה לבחור?

התחום של הובלה בינלאומית הוא תחום מורכב ומי שלא למד אותו ומתעסק בו באופן יום יומי עלול למצוא את עצמו מאוד מבולבל וגם לעשות טעויות, שעלולות לעלות לו הרבה כסף וזמן יקר. זוהי הסיבה לכך, שמרבית המתעניינים בהובלה בינלאומית, מכל הסוגים, נעזרים באנשי מקצוע, שיכולים להדריך ולכוון לאורך כל הדרך.

מציאת אנשי מקצוע

היות שמרבית ההובלות הבינלאומיות כרוכות בהשקעה כספית גדולה, חשוב לעשות את התהליך עם אנשים שמכירים את התחום ולבחור אותם בתבונה. אם כך, כאשר אתם מחפשים את איש המקצוע שלכם, בדקו המלצות והשתדלו לתת פרטים מדויקים ככל שניתן לגבי הצרכים שלכם. כך תוכלו לבחור את האדם המתאים לכם ביותר.