שילוח בינלאומי | שילוח אווירי
התקשרו עכשיו ‎03-974-3030
      המשך >

רוצה לקבל הצעת מחיר?

מלא את הטופס ונציג מטעמנו יצור איתך קשר בהקדם
שלח
רכבים ביבוא אישי

עמיל מכס

anil.jpg

עמיל מכס בהגדרה פשוטה הוא בעל מקצוע המייצג עסקים מול רשות המכס. כחלק מתפקידו הוא עוזר להפשיט תהליכים שונים של יבוא ויצוא. עמיל מכס אחראי על מספר תחומים כמו לדוגמא: יבוא ימי, יבוא אווירי, יבוא אישי, אריזה או אחסנה, ועוד. שירותיו של עמיל המכס הוא הכרחי לכל אדם פרטי או חברה העוסקת בייבוא או בייצוא. אחד היתרונות בשירותיו של עמיל מכס הוא זירוז התהליכים,קיצור הבירוקטיה מוך נמלי התעופה ורשויות המכס בעת יבוא או יצוא. חברה המתמחה בעמילות מכס בדרך כלל גם תפחית באופן משמעותי את העלויות שהעסק או האדם הפרטי אמור לשלם ללא השירות. גם מבחינת עיכובים יהיה יתרון משמעותי לעמיל מכס אשר מסוגל לדאוג ולשחרר את הסחורה מהר יותר מהאדם הפרטי או מהחברה שלא נעזרת בשירותיו.בעל המקצוע עמיל מכס חייב להיות אדם אמין וישר ואחראי.


מתי נזדקק לשירותיו של עמיל מכס

אם מדובר ביבוא או יצוא חד פעמי סביר להניח שלא ממש נהיה זקוקים לשירותיו של עמיל המכס. את השירות מומלץ לקבל אם עוסקים ביבוא או יצוא לאורך זמן ממושך. חברתו של עמיל המכס תדאג לשחרר את הסחורה במהירות, כמו כן החברה תספק ללקוח מידע לגבי תהליך ההזמנה, בעצם ניתן לומר שכל מי שמיבא או מיצא סחורה באופן קבוע יומלץ לו לקבל שירות מקצועי ויעיל של עמיל מכס. חשוב שהחברות עמילות המכס שתבחר תהיה חברה בעלת ניסיון וקשרים בתחום.


איך בוחרים עמיל מכס?

היידוע שתחומי היבוא והיצוא הם תחומים מורכבים ולא פשוטים לכן חשוב לבחור עמיל מכס שיענה לכמה פרמטרים :

  • מומלץ לבחור עמיל מכס בעל ניסיון של כמה שנים בתחום.
  • תחום עמילות המכס הוא תחום אשר גדוש בהפתעות לכן יש לשאול את כל השאלות ולצפות לתשובות אמיתיות וישירות.
  • להשתדל ולהזמין עמיל מכס לפני תקופות לחוצות כמו לדוגמא לפני החגים שכן אז מורגש עומס כבד.
  • מומלץ לקבל כמה הצעות מחיר ולשקול את ההצעה המשתלמת ביותר.
  • יש לוודא שעמיל המכס אותו בחרנו לשכור הוא בעל רישיונות מהגופים המתאימים לכך.
עמיל מכס בעל ניסיון, בדרך כלל גם מלווה בקשרים שאסף במשך השנים לכן הוא יתרון עצום בתהליך הבחירה. חשוב להתייעץ עם לקוחות שכבר יש להם ניסיון עם החברה הנבחרת. נציג מכס בעל ניסיון יוכל לדאוג להפחתת העליות ולאספקה מהירה יותר של הסחורה.


עמיל מכס מהם היתרונות?

ברור שבעזרת עמיל מכס כל תהליך היבוא או היצוא יעבור בצורה חלקה יותר מאשר לנסות ולהתמודד מול המכס באופן עצמאי. אך יש גם יתרונות נוספים בשירות. כמו לדוגמא: מדי פעם יש להמציא אישורים שונים שכדי להשיגם נצטרך לעבור תהליך ארוך ומייגע עמיל המכס יכול לזרז את אותם אישורים בצורה משמעותית. בעצם החברה או הפקיד עצמו דואגים לשחרר את הסחורה עוד לפני הגעתה ליעד המבוקש.

לסיכום
עמילות מכס הוא תחום מועיל בעל אין ספור יתרונות בכל הנוגע ביבוא או ביצוא השירות ממולץ לחברות יבואניות או לאדם פרטי הבוחר לייבא או לייצא סחורה.